Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Туренко І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Туренко І. А. 
Ультразвуковий метод у діагностиці гідронефрозу / І. А. Туренко // Укр. радіол. журн. - 2001. - 9, вип. 3. - С. 273-276. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Показаны возможности ультразвуковых исследований (УЗИ) в диагностике гидронефроза, ценность фармакологической ультрасонографии в выборе метода лечения гидронефроза. Установлено, что УЗИ в силу своей неинвазивности и высокой информативности позволяет амбулаторно или сразу после поступления больного в стационар оценить анатомо-топографическое положение почек, мочевыводящих путей, степень их обструкции и в 98 - 100 % случаев установить диагноз гидронефроза.


Ключ. слова: ультразвуковая диагностика, гидронефроз
Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.42-433

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Макєєва Н. І. 
Рівень біологічних маркерів запалення (IL-6, IL-8) у сечі дітей з хронічним пієлонефритом та везико-уретеральним рефлюксом / Н. І. Макєєва, О. О. Морозова, Р. І. Макаренко, І. А. Туренко // Соврем. педиатрия. - 2018. - № 1. - С. 80-83. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Везико-уретеральний рефлюкс (ВУР) - це ретроградне закидання сечі з сечового міхура у сечовід. Одне з провідних місць серед нефропатій у дітей належить пієлонефриту, у виникненні якого велике значення мають вроджені аномалії сечових шляхів, у тому числі й ВУР. Нефросклероз на тлі ВУР формується у 30 - 60 % хворих і призводить до розвитку термінальної стадії хронічної ниркової недостатності у 25 - 60 % пацієнтів. Мета роботи - визначення клінічного значення рівнів сечової екскреції біологічних маркерів запалення (IL-6, IL-8) у дітей із хронічним пієлонефритом і ВУР. Досліджено 54 дитини з ВУР III - V ступеня після ендоскопічної корекції у періоді клініко-лабораторної ремісії пієлонефриту. У дітей у добовій сечі за допомогою методу імуноферментного аналізу визначали рівень екскреції IL-6 і IL-8 за допомогою наборів фірми "Вектор-Бест" (Росія), відповідно до інструкцій виробника. У пацієнтів із ВУР без ознак рубцювання ниркової паренхіми підвищення рівнів сечової екскреції IL-6, IL-8 відображає латентний перебіг пієлонефриту. Псевдонормалізація рівня сечової екскреції IL-6 і IL-8 у пацієнтів із ВУР та ознаками формування нефросклерозу є додатковим підтвердженням розвитку та прогресування рубцювання ниркової паренхіми. Зроблено висновки, що рівні екскреції з сечею біомаркерів запалення IL-6 і IL-8 можна використовувати як маркери перебігу запального процесу та розвитку рубцювання паренхіми нирок у дітей із ВУР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.112

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Урологія, андрологія, нефрологія - досягнення, проблеми, шляхи вирішення : матеріали наук.-практ. конф. з міжнар. участю, 30 - 31 трав. 2019 р., Харків / ред.: В. М. Лісовий, І. М. Антонян, Н. М. Андон'єва, І. А. Гарагатий, Д. В. Щукін, А. В. Аркатов, В. І. Савенков, Г. Г. Хареба, Д. О. Ємець, І. А. Туренко, Р. В. Стецишин, Т. О. Торак. - Харків, 2019. - 324 c. - укp.

Увагу приділено питанням найбільш поширених захворювань сечовидільної та статевої системи, актуальним проблемам онкологічної, геріатричної та педіатричної урології, нефрології, трансплантації та діалізу. Представлено досягнення візуальної та лабораторної діагностики, досвід хірургів-урологів і лікарів-репродуктологів. Наведено результати комбінованого використання різних несфінктерімплантаційних хірургічних методик під час корекції постпростатектомічного нетримання сечі важкого ступеню у хворих на локалізований рак передміхурової залози, які перенесли ендоскопічну радикальну простатектомію. Висвітлено особливості замісної ниркової терапії у пацієнтів із хронічною хворобою нирок у поєднанні з онкопатологією. Досліджено вплив рівня анти-ЦМВ імуноглобуліну G (lgG) у передтрансплантаційному періоді на вірогідність розвитку активної інфекції у реципієнтів ниркового трансплантата. Проведено моніторинг відновлення функціонального стану канальцевого нефротелію у хворих на кальцій-оксалатний нефролітіаз. Простежено динаміку реноспецифічної ферментурії в дітей із вадами уреторо-везикального сегмента після уретероцистонеостомії. Оцінено ефективність еластографії зсувної хвилі за трансректальної біопсії в діагностиці новоутворень передміхурової залози.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696 я431 + Р569.69 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО36694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського